Prawo własności przemysłowej i prawo żywnościowe

Prawo własności przemysłowej i prawo żywnościowe

Dubois

 

Istotą skutecznej ochrony własności przemysłowej przedsiębiorstwa jest zrozumienie istoty całego przedsięwzięcia lub konkretnego produktu. Dopiero wczuwając się w rolę potencjalnego konkurenta można bowiem wskazać kluczowe aspekty, które należy ochronić. Zaangażowanie prawników Dubois i Wspólnicy w proces tworzenia brandu od samego początku pozwala uniknąć zbędnych kosztów związanych z potencjalnym nieświadomym naruszeniem cudzych praw. Bieżący audyt prowadzonych działań marketingowych pozwoli szybciej i sprawniej wdrożyć kampanię, bez ponoszenia zbędnego ryzyka.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że szybkość w ochronie własności przemysłowej jest kluczowa i dlatego nasze usługi świadczymy sprawnie, pozostając z Klientami w stałym kontakcie. Jesteśmy przygotowani na obsługę Klienta w formie zdalnej oraz na błyskawiczne działanie – zgłoszenia znaków i wzorów dokonywane są w najszybszym możliwym terminie. Doświadczenie zdobyte przez prawników Dubois i Wspólnicy w postępowaniach przed Urzędem Patentowym RP i Urzędem UE ds. Własności Intelektualnej procentuje we wszystkich sprawach związanych z ochroną znaków towarowych i wzorów przemysłowych.

Specjalizujemy się nie tylko w postępowaniach rejestracyjnych, ale także w postępowaniach spornych. Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów od własności przemysłowej pozwoliło im rozwinąć siatkę kontaktów na całym świecie, która pozwala na zabezpieczenie praw naszych Klientów w najszerszym zakresie terytorialnym. Współpracujemy z najlepszymi prawnikami zagranicznymi.

Służymy pomocą także Klientom z branży spożywczej, których działalność podlega regulacjom unijnego i krajowego prawa żywnościowego. Z zagadnieniami własności przemysłowej ściśle łączą się kwestie związane z jakością produktów rolno-spożywczych oraz ich etykietowaniem, w tym zagadnienia dotyczące ochrony konkurencji i konsumentów. Nasi prawnicy posiadają doświadczenie związane z analizą prawną dotyczącą produktów innowacyjnych i nowej żywności.

W ramach praktyki własności przemysłowej oferujemy:

 • obsługę postępowań związanych z ochroną znaków towarowych i wzorów przemysłowych w Polsce, Unii Europejskiej i innych państwach świata;
 • badanie zdolności rejestrowej znaków towarowych i wzorów przemysłowych;
 • monitoring znaków towarowych, który umożliwia wykrycie zgłoszeń naruszających prawa już istniejące na wczesnym etapie;
 • due dilligence w zakresie własności intelektualnej;
 • zarządzanie portfelem praw własności intelektualnej oraz monitoring upływających okresów ochrony;
 • kompleksową obsługę procesów sądowych związanych z własnością przemysłową;
 • formułowanie pism ostrzegawczych i wezwań do zaprzestania naruszeń praw związanych z własnością przemysłową;
 • opinie prawne;
 • konstruowanie umów;
 • wsparcie w negocjacjach;
 • obsługę procesu komercjalizacji praw;
 • bieżące doradztwo prawne;
 • doradztwo podatkowe związane z portfelem praw własności przemysłowej.

Ofertę kierujemy do przedstawicieli branż wytwórczych i przemysłu, w tym w szczególności FMCG, producentów, eksporterów, importerów i sprzedawców produktów spożywczych; przedstawicieli branży reklamowej; stacji telewizyjnych i radiowych oraz producentów contentu social-media, influencerów i agencji kreatywnych, rynku e-commerce i innych segmentów rynku internetowego.

Nasz zespół

Zespół

Kacper Krawczyk

Radca prawny

Umów konsultację on-line

Zarezerwuj termin już teraz!