Znaki towarowe, wzory przemysłowe – własność przemysłowa przedsiębiorstwa

Znaki towarowe, wzory przemysłowe – własność przemysłowa przedsiębiorstwa

Dubois

Istotą skutecznej ochrony własności przemysłowej przedsiębiorstwa jest zrozumienie istoty całego przedsięwzięcia lub konkretnego produktu. Dopiero wczuwając się w rolę potencjalnego konkurenta można bowiem wskazać kluczowe aspekty, które należy ochronić. Zaangażowanie prawników Dubois i Wspólnicy w proces tworzenia brandu od samego początku pozwala uniknąć zbędnych kosztów związanych z potencjalnym nieświadomym naruszeniem cudzych praw. Bieżący audyt prowadzonych działań marketingowych pozwoli szybciej i sprawniej wdrożyć kampanię, bez ponoszenia zbędnego ryzyka.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że szybkość jest kluczowa w ochronie  własności przemysłowej i dlatego nasze usługi świadczymy bez opóźnień, pozostając z Klientami w stałym kontakcie. Jesteśmy przygotowani na obsługę Klienta w formie zdalnej oraz na błyskawiczne działanie – zgłoszenia znaków i wzorów dokonywane są w najszybszym możliwym terminie.

Doświadczenie zdobyte przez prawników Dubois i Wspólnicy w postępowaniach przed Urzędem Patentowym RP i Urzędem UE ds. Własności Intelektualnej procentuje we wszystkich sprawach związanych z ochroną znaków towarowych i wzorów przemysłowych.

Specjalizujemy się nie tylko w postępowaniach rejestracyjnych, ale także w postępowaniach spornych. Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów od własności przemysłowej pozwoliło im rozwinąć siatkę kontaktów na całym świecie, która pozwala na zabezpieczenie praw naszych Klientów w najszerszym zakresie terytorialnym. Dzięki własnemu doświadczeniu nie musimy oferować kota w worku – nasi zagraniczni pełnomocnicy są sprawdzeni.

 

W ramach praktyki własności przemysłowej oferujemy:

– obsługę postępowań związanych z ochroną znaków towarowych i wzorów przemysłowych w Polsce, Unii Europejskiej i innych państwach świata;

– badanie zdolności rejestrowej znaków towarowych i wzorów przemysłowych;

– monitoring znaków towarowych, który umożliwia wykrycie zgłoszeń naruszających prawa już istniejące na wczesnym etapie;

– due dilligence w zakresie własności intelektualnej;

– zarządzanie portfelem praw własności intelektualnej oraz monitoring upływających okresów ochrony;

– kompleksową obsługę procesów sądowych związanych z własnością przemysłową;

– formułowanie pism ostrzegawczych i wezwań do zaprzestania naruszeń;

– opinie prawne;

– konstruowanie umów;

– wsparcie w negocjacjach;

– obsługę procesu komercjalizacji praw;

– bieżące doradztwo prawne;

– doradztwo podatkowe związane z portfelem praw własności przemysłowej.

Nasz zespół

Zespół

Kacper Krawczyk

Radca prawny

Umów konsultację on-line

Zarezerwuj termin już teraz!