Nowe technologie

Nowe technologie

Dubois

 

Zespół Dubois i Wspólnicy oferuje kompleksową obsługę przedsięwzięć związanych z nowymi technologiami. Jest to całe spektrum nowych zjawisk gospodarczych i społecznych, w które zaangażowane są narzędzia oparte o potencjał komputerów, w tym sztucznej inteligencji.

W dzisiejszym dynamicznym świecie rozwiązania dotyczące nowych technologii są udoskonalane i rozwijane z prędkością wielokrotnie szybszą, niż tempo prac legislacyjnych. Mając na uwadze istotne luki i nieadekwatne konstrukcje tradycyjnego prawa cywilnego i gospodarczego, poszukujemy dla naszych Klientów optymalnych rozwiązań.

Nasi prawnicy cechują się znajomością rynku, co zdecydowanie ułatwia kontakty z Klientami zainteresowanymi nowymi technologiami. Nie pozostajemy w tyle, co pomaga nam doradzać w transakcjach związanych z transferem i komercjalizacją know-how czy też skutecznie zabezpieczać tajemnicę przedsiębiorstwa naszych Klientów.

Doświadczenie naszego zespołu w zakresie nowych technologii – także w zakresie wiedzy technicznej i praktycznej – umożliwia nam oferowanie analiz ryzyka związanego z transakcjami i umowami obejmującymi know-how, tajemnicę przedsiębiorstwa oraz szeroko rozumianą własność intelektualną i dobra niematerialne.

Często ochrona cennych dla przedsiębiorców wytworów nowych technologii (programy komputerowe, aplikacje) możliwa jest wyłącznie poza Europą. Dzięki sieci kontaktów także poza Unią Europejską jesteśmy w stanie umożliwić naszym klientom ekspansję na zagraniczne rynki oraz uzyskiwanie ochrony ich dóbr niematerialnych w innych jurysdykcjach.

Dzięki wszechstronności Zespołu IP w Dubois i Wspólnicy, jesteśmy w stanie zapewnić Państwu kompleksowe i szybkie wsparcie także w dziedzinach odrębnych od głównej materii sprawy, ale nieodzownie związanych z każdym przedsięwzięciem – takich jak np. podatki, prawo księgowe, prawo międzynarodowe.

W ramach praktyki prawa nowych technologii oferujemy:

  • obsługę procesów sądowych związanych z ochroną know-how oraz prawem konkurencji;
  • bieżące doradztwo prawne;
  • audyty w zakresie know-how oraz dóbr niematerialnych;
  • opinie prawne;
  • konstruowanie umów;
  • negocjacje;
  • doradztwo podatkowe związane z transakcjami oraz bieżącą działalnością.

Nasz zespół

Zespół

Szymon Chmielewski

Radca prawny

Marcin Bąk

Adwokat

Kacper Krawczyk

Radca prawny

Umów konsultację on-line

Zarezerwuj termin już teraz!