O Kancelarii

Kancelarii

Członkowie dynamicznego zespołu kancelarii Dubois i Wspólnicy, z sukcesem, reprezentują klientów indywidualnych i korporacyjnych w złożonych i eksponowanych postępowaniach karnych, cywilnych, gospodarczych oraz administracyjnych. Świadcząc bieżące i kompleksowe doradztwo gospodarcze oraz obsługę transakcyjną zespół kancelarii Dubois i Wspólnicy od lat utrzymuje się w czołówce najlepszych firm prawniczych w kraju. Naszym celem jest oferowanie klientom bezpieczeństwa prawnego zarówno w ramach bieżącej obsługi gospodarczej, jak i w różnego rodzaju postępowaniach sądowych i administracyjnych. Oferujemy klientom usługi doradcze na wszystkich etapach procesu transakcyjnego i negocjacyjnego. Doradzamy w sprawach korporacyjnych (także w zakresie ładu korporacyjnego), nieuczciwej konkurencji. Oferujemy kompleksową obsługę inwestycji budowlanych i obrotu nieruchomościami. Poprowadzimy sprawy karne (w tym karno-gospodarcze) oraz szeroko rozumiane sprawy cywilne, gospodarcze, administracyjne oraz z zakresu prawa pracy. Specjalizujemy się także w prawie hazardowym. Mamy prawników specjalizujących się w sprawach rodzinnych, spadkowych i podziałach majątku. Jesteśmy także znani ze spraw o ochronę dóbr osobistych i spraw w trybie kodeksu wyborczego. Budujemy zespól w zakresie szkód medycznych i prawa medycznego.

Kancelaria Dubois i Wspólnicy kontynuuje tradycje powstałej w 1990 roku kancelarii adwokackiej Lawyer Service Pociej & Dubois, Borowski & Warfołomiejew. W 1995 roku, po zmianie pokoleniowej, kancelarię przejęli młodzi adwokaci wychowankowie Lawyer Service-Jacek Dubois i Aleksander Pociej związany z kancelarią Pociej, Dubois i Wspólnicy do końca października 2011 roku.

Kancelaria była jedną z pierwszych firm prawniczych powstałych we wczesnych latach polskiej transformacji, która obok świadczenia tradycyjnej pomocy prawnej na rzecz klientów indywidualnych, rozpoczęła również kompleksową obsługę prawną polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych.

W lipcu 2017 roku po wystąpieniu ze spółki adwokat Krystyny Pociej-Gościmskiej (założycielki Lawyer Service) kancelaria zmieniła nazwę na Dubois, Kosińska-Kozak, a właścicielami kancelarii zostali adwokat Jacek Dubois i radca prawny Elżbieta Kosińska-Kozak, która weszła do spółki we wrześniu 1998 roku.

W toku kolejnych zmian w styczniu 2018 roku grono wspólników poszerzyło się, co skutkowało jednoczesną zmianą nazwy na Dubois, Kosińska-Kozak i Wspólnicy. Od stycznia 2019 roku w wyniku rebrandingu Kancelaria występuje pod nazwą: Dubois i Wspólnicy Kancelaria Adwokacko-Radcowska sp. j.

Dzisiaj Kancelaria łączy tę długoletnią tradycję z wszechstronnym doświadczeniem, dbałością o interes mocodawcy i przywiązaniem do najwyższych standardów zawodowych i etycznych. Członkowie dynamicznego zespołu kancelarii Dubois i Wspólnicy, z sukcesem, reprezentują klientów indywidualnych i korporacyjnych w złożonych i eksponowanych postępowaniach karnych, cywilnych, gospodarczych oraz administracyjnych. Świadcząc bieżące i kompleksowe doradztwo gospodarcze oraz obsługę transakcyjną zespół kancelarii Dubois i Wspólnicy od lat utrzymuje się w czołówce najlepszych firm prawniczych w kraju. Kancelaria wyróżniona została także w międzynarodowym rankingu prawniczym The Legal 500.

Naszym celem jest oferowanie klientom bezpieczeństwa prawnego zarówno w ramach bieżącej obsługi gospodarczej, jak i w różnego rodzaju postępowaniach sądowych i administracyjnych. Oferujemy klientom usługi doradcze na wszystkich etapach procesu transakcyjnego i negocjacyjnego. Doradzamy w sprawach korporacyjnych (także w zakresie ładu korporacyjnego), nieuczciwej konkurencji. Oferujemy kompleksową obsługę inwestycji budowlanych i obrotu nieruchomościami. Poprowadzimy sprawy karne (w tym karno-gospodarcze) oraz szeroko rozumiane sprawy cywilne, gospodarcze, administracyjne oraz z zakresu prawa pracy. Specjalizujemy się także w prawie hazardowym. Mamy prawników specjalizujących się w sprawach rodzinnych, spadkowych i podziałach majątku. Jesteśmy także znani ze spraw o ochronę dóbr osobistych i spraw w trybie kodeksu wyborczego. Zbudowaliśmy zespół specjalizujący się w zakresie prawa własności intelektualnej i przemysłowej, prawa autorskiego i praw pokrewnych oraz nowych technologii.