Prawo autorskie i prawa pokrewne

Prawo autorskie i prawa pokrewne

Dubois

 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że działalność twórcza i związana z nią ekspresja wymykają się schematom. Nie oferujemy szablonowych odpowiedzi i jeśli tylko jest to korzystne dla naszych Klientów, odchodzimy od ustalonych już rozwiązań i przełamujemy rutynę.

Śledzimy rozwój rynku medialnego i nowych technologii. Bacznie przyglądamy się nowym rozwiązaniom i instytucjom. Wyznajemy zasadę, że w sporach związanych z twórczością wszelkiego rodzaju, najpierw trzeba zrozumieć istotę utworu i jego związek z twórcą, a dopiero posiadając tę wiedzę można dokonać adekwatnej i realnej oceny prawnej. Na pierwszym miejscu stawiamy zawsze Klienta i jego dobro, które potrafimy ocenić obiektywnie.

Istotną wartością naszego Zespołu IP jest także to, że wielu jego członków, zanim zaczęło praktykować prawo, wykazywało także aktywność artystyczną, jak i w zakresie organizacji czy produkcyji. Doświadczenie połączone z wszechstronnością pozwala nam działać sprawnie i skutecznie.

Dzięki wszechstronności Zespołu IP w Dubois i Wspólnicy, jesteśmy w stanie zapewnić Państwu kompleksowe i szybkie wsparcie także w dziedzinach odrębnych od własności intelektualnej, ale nieodzownie związanych z każdym przedsięwzięciem – takich jak np. podatki, prawo księgowe, prawo międzynarodowe.

Posiadamy doświadczenie w obsłudze procesów komercjalizacji, ochrony i egzekucji praw autorskich. Negocjacje umów, pośrednictwo w sprzedaży praw, czynności związane z organizacją koncertów czy wydarzeń artystycznych to nasza codzienność. Potrafimy mówić językiem naszych kontrahentów, dzięki czemu skracamy czas potrzebny na znalezienie kompromisu – jeśli tylko on jest celem naszego Klienta.

 W ramach praktyki prawa autorskiego oferujemy:

  • kompleksową obsługę procesów sądowych związanych z własnością intelektualną;
  • opinie prawne;
  • konstruowanie umów;
  • wsparcie w negocjacjach;
  • obsługę procesu komercjalizacji praw;
  • bieżące doradztwo prawne;
  • doradztwo podatkowe związane z działalnością twórczą.

Ofertę kierujemy do twórców i wykonawców wszystkich dziedzin sztuki – nabywców sztuki i utworów, architektów,  przedstawicieli przemysłu rozrywkowego, twórców filmowych, domów mediowych, stacji telewizyjnych i radiowych oraz producentów contentu social-media, influencerów i agencji kreatywnych.

Nasz zespół

Zespół

Kacper Krawczyk

Radca prawny

Umów konsultację on-line

Zarezerwuj termin już teraz!