Mateusz Chełstowski

Aplikant radcowski

Specjalizuje się w prawie spółek oraz prawie cywilnym. Zajmuje się bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem doradztwa w zakresie ładu korporacyjnego i compliance. Mateusz zajmuje się również obsługą klientów w obszarach nowych technologii, w tym usług chmurowych, kontraktów IT, praw autorskich i własności intelektualnej.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w jednej z największych spółek medialnych w Polsce, w której m.in. odpowiadał za zgodność regulaminów serwisów internetowych oraz warunków świadczenia usług z obowiązującymi przepisami, brał udział w tworzeniu wzorów umów licencyjnych oraz produkcyjnych. Odbywał również praktykę w kancelarii notarialnej, gdzie zapoznał się z formalnymi aspektami obsługi spółek handlowych oraz obrotu nieruchomościami.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Pod patronatem prof. Adama Olejniczaka obronił pracę magisterską z zakresu prawa cywilnego dot. odpowiedzialności przedkontraktowej.

Jest aplikantem radcowskim, członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Posługuje się biegle językiem angielskim oraz w stopniu komunikatywnym językiem francuskim i włoskim.

W wolnych chwilach komponuje muzykę, gotuje i poszerza swą wiedzę na temat psychologii oraz geopolityki. Jest instruktorem kitesurfing’u.