Zofia Gajewska

Zofia-Gajewska_full2

Adwokat, Radca prawny

Współpracuje z Kancelarią od 2008 roku. Prawnik z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem.

Z niezwykłą finezją i skutecznością łączy swoje specjalizacje z zakresu: prawa cywilnego, prawa gospodarczego, prawa administracyjnego (w tym dotyczącego: nieruchomości, procesu budowlanego, koncesji, ochrony zabytków, hazardu, podatków, czy reprywatyzacji), prawa pracy oraz prawa karnego przy rozwiązywaniu problemów prawnych kluczowych Klientów Kancelarii. Są to przede wszystkim firmy korporacyjne z branży spożywczej, budowlanej, developerskiej oraz filmowej.

Profesjonalnie, z pasją, zaangażowaniem i determinacją reprezentuje Klientów zarówno przed organami administracji państwowej, jak i przed sądami powszechnymi wszystkich instancji. Nigdy się nie poddaje. Wiele prowadzonych przez nią spraw ma charakter nowatorski i precedensowy.

Od 2017 roku jest pełnomocnikiem Prezydenta m.st. Warszawy w postępowaniach przed Komisją Weryfikacyjną dotyczącą nieruchomości warszawskich, w tym także przed sądami administracyjnymi obu instancji.

Jest też pełnomocnikiem Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, m.in. pełniąc dyżury prawne na Finałach Orkiestry oraz Festiwalu Pol&Rock.

Jest mentorem aplikantów adwokackich, dla których prowadzi także wykłady z etyki adwokackiej. Ponadto, pełni funkcję Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie.

Autorka komentarzy, publikacji i artykułów branżowych.

Prywatnie mama dwóch córek, gra w tenisa i czyta książki.