Wojciech Lipiński

Wojciech Lipiński_full-view

Aplikant adwokacki

Z Kancelarią związany od 2023 r. Specjalizuje się w prawie cywilnym i konstytucyjnym. Doświadczenie zdobywał w kilku warszawskich kancelariach prawniczych. Odbył praktyki w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Na studiach angażował się w działalność kół naukowych. Był członkiem m.in. koła naukowego „In Altum”, gdzie wchodził w skład komisji rewizyjnej oraz organizował i prowadził spotkania z gośćmi. Stypendysta programu Erasmus+ na Universidade Portucalense Infante D. Henrique w Porto.

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją pracę magisterską pt. „Lustracja w orzecznictwie Trybunału Konstytucyjnego i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka” pisał pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Marcina Wiącka. Od stycznia 2023 r. roku aplikant adwokacki – członek Izby Adwokackiej w Warszawie.

Miłośnik podróży z plecakiem, literatury i muzyki rockowej. Autor podcastu „Ogólnie Rzecz Ujmując” traktującego na tematy społeczne i podróżnicze. Z powodzeniem uczestniczył w kilku teleturniejach.

Biegle włada językiem angielskim oraz w stopniu komunikatywnym portugalskim (odmiana brazylijska) i hiszpańskim.