Karol Kosmus

Karol Kosmus_full

Aplikant adwokacki

Z kancelarią związany od 2021 roku. Specjalizuje się w prowadzeniu sporów sądowych, a także szeroko pojętym prawie gospodarczym, prawie cywilnym i administracyjnym.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych kancelariach prawnych w Gdańsku i Warszawie. Zajmował się obsługą procesową kilku największych towarzystw ubezpieczeniowych, a także innych dużych podmiotów gospodarczych, w tym ogólnopolskiej sieci aptek.

Świadczy pomoc prawną kredytobiorcom w tzw. „sprawach frankowych”. Posiada doświadczenie w postępowaniach prowadzonych przeciwko bankom o roszczenia wynikające z umów kredytu indeksowanych lub denominowanych do waluty obcej.

Obecnie zajmuje się prawnymi aspektami obrotu nieruchomościami. Wspiera również w różnych kwestiach prawnych przedsiębiorców m.in. z branży IT, budowlanej, medycznej i energetycznej, a także udziela indywidualnych porad prawnych osobom fizycznym.

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Od stycznia 2021 r. jest aplikantem adwokackim, członkiem Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie.

Interesuje się w szczególności prawem nowych technologii i rozwijającym się rynkiem Legal Tech. Od dziecka miłośnik jednośladów – fan i entuzjasta wycieczek rowerowych i motocyklowych.