21.02.2019

Adw. Jacek Dubois dla wyborcza.pl: To, jak zareaguje pan Kaczyński, było dla mnie testem

19 lutego Mec. Dubois w rozmowie z red. Justyną Dobrosz-Oracz komentował przebieg wydarzeń w sprawie “taśm Kaczyńskiego”:

“Mamy poniedziałek, pani prokurator zadaje szereg celnych pytań. Na skutek tych pytań wyjawia nowe okoliczności związane ze sprawą, więc my jesteśmy zachwyceni, bo mamy do czynienia ze sprawnym profesjonalistą. W środę nagle okazuje się, że panią prokurator już mało interesuje nasze zawiadomienie. Pani prokurator raczej zajmuje się sondowaniem, co my wiemy i na ile możemy zaszkodzić panu Jarosławowi Kaczyńskiemu. Taka jest wymowa pytań, oczywiście prokurator tego nie mówi wprost. Ale człowiek, który spędził trzydzieści parę lat w sądzie, po pytaniach jest w stanie dojść ich celu. Potem następuje ten problem z protokołem, a potem my zaniepokojeni pytamy, czy akta trafiły do ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego czy jego następców. Okazuje się, że pani prokurator nie odpowie na to pytanie. Znowu dlaczego przed pokrzywdzonym ukrywa się taką okoliczność, czy to jest objęte nadzorem, czy minister tym się interesuje? No i okazuje się, że pani prokurator mówi, że “nie odpowiem” na to pytanie, co – nietrudno się domyślić – oznacza, że trafiły. A potem dochodzi do sytuacji, że jest to tajemnicze spotkanie. No i wtedy czar tego bezstronnego śledztwa pryska. I zaczynamy krzyczeć o pomoc.”

 

Cały wywiad obejrzeć mogą Państwo pod adresem:

http://wyborcza.pl/7,155168,24473144,dubois-o-kaczynskim-czlowiek-ktory-ma-czyste-sumienia-staje.html?fbclid=IwAR1OuTe5BTwa5LbIYPfxLnDbTgEX9d97wP2-Dco6YtaZdtp8pWu3v64mkOw#

CZYTAJ DALEJ >