05.10.2018

Sąd Apelacyjny w Warszawie: Premier Mateusz Morawiecki zobowiązany do sprostowania wypowiedzi

W dniu 26 września 2018 roku pozwany w trybie wyborczym przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska  reprezentowany przez prawników z Dubois, Kosińska-Kozak i Wspólnicy Kancelaria Adwokacko-Radcowska sp.j., premier Mateusz Morawiecki zobowiązany został – na mocy postanowienia Sądu Apelacyjnego w Warszawie – do sprostowania wypowiedzi[1] zaprezentowanej podczas wiecu wyborczego w Świebodzinie poprzez opublikowanie na antenie programu TVP i TVN przed głównym wydaniem Wiadomości oraz Faktów oświadczenia o treści:

Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 15 września 2018 roku, podczas wiecu wyborczego Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne niż za czasów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w ciągu 8 lat. Mateusz Morawiecki Premier Rządu Rzeczpospolitej Polskiej.

Orzeczenie jest prawomocne.

[1] „ Pamiętacie, jak nasi poprzednicy mówili: budujmy nie tylko drogi i mosty. Nie było ani dróg, ani mostów. (…) Chcemy sklejać Polskę. Lokalne problemy są dla nas ważne. Żeby nie być gołosłownym: nasi poprzednicy przez osiem lat wydali 5 mld zł na drogi lokalne. To jest tyle ile my wydajemy w ciągu 1 do 1,5 roku. Porównajcie sobie.”